Hustopeče a okolí

Hustopeče

Hustopeče – brána do Velkopavlovické vinařské oblasti, jedné z nejznámějších lokalit pro pěstování vinné révy a výrobu vína v České republice. Je to oblast s dlouholetou tradicí vinohradnictví a výroby odrůdových vín nejvyšší jakosti. Okolí Hustopečí je poseto spoustou malebných vinohradů a cyklostezek.

Město Hustopeče vám nabízí kromě několika historických památek také možnost oddechu. V centru města je moderní koupaliště, krytý bazén i sportovní hala. V okolí města je značená „Vinařská stezka” pro cykloturisty s krásnými výhledy na vinohrady a Novomlýnské nádrže. www.hustopece-city.cz


Lednice

Lednice – město, které nazývají lidé zahradou Evropy. Jenom 15 km od Hustopečí se knížata Liechtensteinů rozhodla proměnit své panství v jeden velký park, vysázený různými druhy bylin a vzácných dřevin. K baroknímu a novogotickému zámku byl přistaven velký skleník s tropickým rostlinstvem, v dnešní době otevřený pro veřejnost.

Procházkou kolem Zámeckého rybníka nebo na loďkách se dostanete k Minaretu, ze kterého je jedinečný výhled do kraje. www.lednice.cz


Pálava

Pálava – biosférická rezervace, chráněná UNESCO. Bělostné skály čnějící nad vinohrady shlížejí na krajinu s velkým množstvím přírodních a kulturních hodnot. Květena, rostlinstvo a živočišstvo jsou nádherně sladěné s vinohrady do skvostných pohledů ve všech ročních obdobích.
www.palava.ochranaprirody.cz

Cyklistické stezky křižující kraj, přivodí sportovcům hodnotný zážitek z této oblasti. Rybaření pod Pálavou, v Novomlýnských jezerech, je příležitost k optimální víkendové nebo prázdninové relaxaci.


Valtice

Valtice – patří do chráněné oblasti UNESCO po názvem Lednicko-valtický areál. Město Valtice Vás přivítá barokním zámkem s reprezentativní rezidencí, bohatého rodu Lichtensteinů. V okolí můžete navštívit Tři Grácie – překrásnou stavbu ve tvaru půlkruhového ochozu se sousoším a velkým lákadlem je romantická stavba, inspirující se římským vítězným obloukem – Rendezvous. www.valtice.cz


Cestou zpátky do Hustopečí si můžete projít křížovou cestu na Svatý kopeček a uvidět největší hrobku ve střední Evropě v Mikulově.

Pro úplnou relaxaci můžete zvolit výlet do Rakouska do termálních lázní Laa / Ander Thaia, 50 km od Hustopečí.